Fotogaléria revolúcie

Nadácia sa dlhodobo hlási k odkazu Nežnej revolúcie. Preto sme pri príležitosti 20. výročia novembrových udalostí vydali unikátnu fotografickú publikáciu NOVEMBER ’89 – FOTO.

Editorom publikácie bol Peter Zajac. V knižke sú publikované jedinečné fotografie Jána Lőrincza, doplnené aj fotografiami Petry Bombíkovej-Maudgil, ktoré graficky upravil Miroslav Cipár. Sprievodné texty napísali Fedor Gál a Peter Zajac. Táto publikácia vyšla v štyroch jazykových mutáciách (v slovenčine, maďarčine, nemčine a angličtine). Prílohou k publikácii je aj film Dobré ráno, Slovensko, ktorý vznikol v spolupráci Fedora Gála, Petra Zajaca a režiséra Martina Hanzlíčka.

Milan Šimečka

Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.

Čítať viac
Novinky emailom