Študenti po stopách totality
Výskumno-vzdelávací projekt, v rámci ktorého študenti a študentky dokumentujú rôzne aspekty života pod vládou komunistickej strany.
Výskumno-vzdelávací projekt, v rámci ktorého študenti a študentky dokumentujú rôzne aspekty života pod vládou komunistickej strany.
Medzinárodný projekt putovnej výstavy predstavuje témy diskriminácie a predsudkov na životnom príbehu Anny Frankovej. Výstavou sprevádzajú svojich rovesníkov stredoškolskí žiaci a žiačky.
Medzinárodný projekt interaktívnych prehliadok mesta, ktoré približujú dejiny holokaustu pomocou audiovizuálnych svedectiev ľudí, ktorí ho prežili.
Inovatívny pohľad na interkultúrne vzdelávanie a metodiky, ktoré citlivo pracujú s témami rozmanitosti na oboch stupňoch základných škôl.
Medzinárodný vzdelávací portál obsahuje autentické príbehy a skúsenosti mladých ľudí o predsudkoch a rôznych formách diskriminácie.
Online vzdelávací kurz pre učiteľov a učiteľky, ktorí hľadajú odpoveď na otázku, ako učiť o holokauste v 21. storočí.
Spomienkový pochod po stopách slovenských hrdinov Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu.
Začleňovanie princípov a postojov ku globálnym témam do vysokoškolského vzdelávania.
Ak chcete dostávať viac informácií o našich vzdelávacích a kultúrnych projektoch a činnosti Nadácie Milana Šimečku, vyplňte, prosím, nasledujúce údaje. Ďakujeme!
Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.
Čítať viac