PERCOM
Zvyšovanie podpory verejnosti voči inkluzívnym politikám na lokálnej úrovni.
Prostredníctvom zlepšovania postavenia sociálne vylúčených skupín, chceme prispieť k vytváraniu inkluzívnej a súdržnej spoločnosti na úrovni škôl, samospráv či komunít.
Chceme napĺňať víziu spoločnosti, ktorá všetkým svojím členom a členkám zaručuje skutočnú rovnosť zohľadňujúcu ich rôzne východiskové situácie.
Zvyšovanie podpory verejnosti voči inkluzívnym politikám na lokálnej úrovni.
Podpora integrácie cudzincov a cudziniek na lokálnej úrovni.
V projekte Školy pre všetkých hľadáme školy, ktoré potrebujú podporu, aby sa mohli zlepšovať. Ponúkame trom základným školám bezplatné podporné služby, ktoré im pomôžu napredovať v oblastiach podľa …
Od roku 1992 si svet pripomína 17. október ako Medzinárodný deň za odstránenie chudoby. Na Slovensku, zdá sa, nevenujeme tejto naliehavej téme náležitú pozornosť – či už vo verejných diskusiách, …
Nadácia Milana Šimečku vydala Almanach o chudobe 2015.
Prinášame vám sériu 5 infografík o chudobe a jej súvislostiach na Slovensku, ktoré pripravila v rámci projektu Ako na chudobu? Nadácia Milana Šimečku.
Projekt v spolupráci s Národným demokratickým inštitútom sa zameriava na rómskych grassroot aktivistov v desiatich lokalitách. Počas projektového obdobia sa účastníci stretávajú na tréningoch na …
V projekte Ako na chudobu? sme zahájili ďalšiu zo zaujímavých aktív. S expertnou skupinou pracujeme na príprave Auditu inklúzie. Ide o pilotnú fázu prípravy nástroja, ktorý pomôže obciam zhodnotiť …
Nájdete tu prehľad kľúčových udalostí z minulého roku, anketu s hodnotením vládnych opatrení v oblastiach zameraných na Rómov a Rómky, rozhovor so splnomocnencom pre rómske komunity Pertom Pollákom, …
Ak chcete dostávať viac informácií o našich vzdelávacích a kultúrnych projektoch a činnosti Nadácie Milana Šimečku, vyplňte, prosím, nasledujúce údaje. Ďakujeme!
Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.
Čítať viac