Peter Dráľ

projektový manažér

Narodil sa o päť minút dvanásť v Trebišove a doteraz nevie prečo. S ukážkovým robotnícko-roľnícko-katolíckym profilom v tejto neuznanej krásavici Zemplína absolvoval vzdelávacie zariadenia rôznych typov a stupňov, aby sa napokon v Bratislave venoval žurnalistike a politológii, v New Yorku liberálnym štúdiám, v Budapešti nacionalizmu a popritom kadečomu inému.

Múdrosť svojho pradeda – „kto spí, ten nežije“ – berie doslovne, a preto robí aspoň 12 vecí naraz. S odstupom času zisťuje, že občas dávajú zmysel a dokonca majú aj niečo spoločné: menšinovosť, rôznorodosť, nepopulárnosť a estetický rozmer. Vo voľnom čase so záľubou listuje v slovníku cudzích slov a hľadá výraz „voľný čas“.

V súčasnosti je riaditeľom Nového školstva a v nadácii koordinuje medzinárodný projekt Stories that Move.


Správna rada

Predsedníčka správnej rady:

Eva Salnerová

Členovia správnej rady:

Martin Bútora

Andrej Findor

Peter Šimečka

Peter Tatár

Ingrid Vagačová-Antalová

Monika Vrzgulová

Revízorka

Martina Felix Maženská

Zakladatelia nadácie

Martin Bútora

Fedor Gál

Juraj Flamik

Miroslav Kusý

František Mikloško

Peter Tatár

Peter Zajac

Milan Šimečka

Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.

Čítať viac
Novinky emailom