Martin Brix
manažér festivalu [fjúžn]
Narodil sa v 87' presnejšie pätnásteho marca v období rýb a vodných živočíchov. Ako ryba si preplával detstvom na sídlisku Dlhé diely v Bratislave. V Bratislave sa teda aj narodil, vyrastal a pláva v nej dodnes. Má za sebou prvé roky základnej školy, osemročné gymnázium a dokonca absolvoval aj vysokú školu, z ktorej mu zostal titul inžinier architekt (v skratke Ing. arch.). Počas štúdia absolvoval rôzne práce zárobkového charakteru, ale aj toho neziskového, no o to pre neho plnohodnotnejšieho.
Vždy bol freelancer a pokúšal sa preplávať rôzne vody pôsobenia. So spolužiakmi z VŠ si založili architektonický ateliér, neziskovú organizáciu venujúcu sa kultúre a kultúrnemu dianiu a už sa starali o nejeden kreatívny priestor. Popri všetkým aktivitám sa rád podieľa na aktivitách Nadácie Milana Šimečku a teda hlavne manažuje šimečkovský festival [fjúžn] ako skúsený "ívenťák".
A teraz po lopate, rýchle zhrnutie: Volám sa Martin Brix, som architekt a pre Nadáciu Milana Šimečku, ako jej plnohodnotný člen, sa starám hlavne o festival [fjúžn] a o iné kultúro-spoločenské aktivity, ktoré sú v mojich silách a kompetenciách (Svetový deň utečencov, Nedeľná paráda).
Novinky emailom
Ak chcete dostávať viac informácií o našich vzdelávacích a kultúrnych projektoch a činnosti Nadácie Milana Šimečku, vyplňte, prosím, nasledujúce údaje. Ďakujeme!
Nadácia Milana Šimečku
Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.
Čítať viac