Anna Jacková

šéfeditorka portálu fjuzn.skuntitled%20design.jpg

projektová manažérka Nadácie Milana Šimečku

anna@nadaciams.sk

Anna Jacková je projektovou manažérkou v Nadácii Milana Šimečku od roku 2017. Ako šéfeditorka viedla nadačný portál multikulti.sk (nielen) o migrácii a cudzincoch žijúcich na Slovensku. Spolupodieľa sa na príprave festivalu [fjúžn] a je hlavnou editorkou festivalových magazínov trʌst a Identity.

Spolu s fotografom Tomášom Halászom pripravili fotografickú výstavu Odkiaľ si? s druhogeneračnými cudzincami a cudzinkami. Vyštudovala žurnalistiku v Bratislave a v minulosti pracovala ako redaktorka v tlačovej agentúre SITA, v Rádiu Devín či ako dokumentaristka pre organizáciu Post Bellum.


Milan Šimečka

Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.

Čítať viac
Novinky emailom