Tréning "Ako pripraviť triedu na rozmanitosť a migráciu.“"
Prinášame vzdelávací tréning pre učiteľky a učiteľov ZŠ a SŠ, ktorý vám predstaví vzdelávacie nástroje a metódy, ktoré posilnia vaše zručnosti a prinesú vám inšpirácie ako pracovať v triede s témami identity, diskrminácie, predsudkami a migrácie. Veríme, že vás dokážeme podporiť ako lepšie pracovať s náročnými témami, ktoré nás na školách ale i v spoločnosti čakajú. Vďaka vzdelávacím nástrojom Farebná škola a Stories that Move dokážeme rozvíjať a scitlivovať mládež a pripraviť ju, aby sa lepšie vedela vysporiadať a prijať výzvy v multikultúrnych témach.
Naše aktivity jemným spôsobom vedú žiakov a žiačky k vnímaniu vlastnej individuality a k rešpektovaniu individuality iných. Ukazujú nám, čo máme spoločné, ale aj to, že niekedy môže byť niečo úplne inak, ako sa nám zdá. Dotýkajú sa citlivých tém, akými sú napríklad strata domova, odlišné vierovyznanie alebo prežívanie emócií.
Náš tréning vám ponúkne aktivity, ktoré sú primárne o vnímaní rozmanitého sveta okolo, o témach identity, vedomej práci s predsudkami či aktívnom konaní voči diskriminácii. Zároveň tréning ponúkne aktivizujúce metódy na lepšie spoznávanie a budovanie vzájomnej dôvery. Aktivity využívajú zážitkové formy a metódy, ktoré poskytujú priestor nielen na rozvíjanie postojov v oblasti multikultúrnej výchovy, ale aj takých zručností ako je schopnosť spolupráce v skupinách či komunikačné zručnosti.
ČO VÁM NA TRÉNINGU PONÚKNEME?
- nové prístupy k vzdelávaniu vychádzajúce z projektu Rozmanité školy, využiteľné vo formálnom a neformálnom vzdelávaní
- náhľad a skúsenosť ako viesť aktivity v triede, ktoré pomôžu žiakom/čkam pripraviť sa, vcítiť sa a pracovať s témami migrácie, identity a rozmanitosti
- aktivity a metódy k témam identity, predsudkov, rozmanitosti a diskriminácie.
- ucelený workshop k vzdelávaciemu nástroju Stories that move
- metodické príručky Farebná škola I. a II, Holokaust (ne)bol
Viac o našom prístupe sa dozviete vo videu:
Deadline na prihlasovanie je do 10.3.
Maximálny počet účastníkov sme naplnili. Ak sa prihlásite budeme vás považovať za náhradníkov/čky.
KEDY & KDE?
24.-26.3.2022 v Nitre
Miesto konania PKO Nitra
Začíname 24.3. o 17:00, končíme 26.3. obedom
LEKTORI:
Andrej Návojský, Nadácia Milana Šimečku
Peter Dráľ, Nadácia Milana Šimečku
NÁKLADY:
Ubytovanie, stravu a program vám hradí Nadácia Milana Šimečku vďaka podpore MŠVVaŠ.
Tento tréning vám prinášame v rámci projektu interkulturneho vzdelávania vďaka:
KONTAKT:
Michal Keim, michal@nadaciams.sk, 0903 434 282
Novinky emailom
Ak chcete dostávať viac informácií o našich vzdelávacích a kultúrnych projektoch a činnosti Nadácie Milana Šimečku, vyplňte, prosím, nasledujúce údaje. Ďakujeme!
Nadácia Milana Šimečku
Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.
Čítať viac