Pridaj sa do tímu lektorov a lektoriek putovnej výstavy "Nechajte ma byť takou, aká som" - Životný príbeh Anny Frankovej.
Nadácia Milana Šimečku od roku 2005 ponúka stredným školám možnosť zapojiť sa do medzinárodného projektu putovnej výstavy, ktorá predstavuje témy diskriminácie a predsudkov na životnom príbehu Anny Frankovej. Výstavou sprevádzajú svojich rovesníkov stredoškolskí žiaci a žiačky po absolvovaní 2-dňového workshopu.
Tréning nových lektorov a lektoriek sa uskutoční v pondelok 8. augusta v priestoroch Nadácie Milana Šimečku na Svoradovej 5 v Bratislave od 9:00 do 17:00. Tréningom Ťa povedú Michal Keim a Kristína Grečková, projektoví manažéri a lektori výstavy. Prihlasovať na tréning sa môžeš do štvrtka 28.7. na tomto linku.
Všetky náklady na tréning (cestovné, strava, ubytovanie) hradí Nadácia Milana Šimečku. Lektorovanie na školách je honorované sumou od 100 do 150EUR / deň v závislosti od skúseností.
Čo očakávame od lektorky a lektora?
- skúsenosti s neformálnym vzdelávaním min. 2 roky
- časové možnosti školiť min. 3 workshopy (4 celé dni) každý školský rok v rôznych mestách na Slovensku
- byť stotožnení s hodnotami Nadácie Milana Šimečku
Ako prebieha zaškolenie?
1.) august 2022: na tréningu v Bratislave si predstavíme koncept a metodiku výstavy , budeme sa spoznávať a rozvíjať vaše školiteľské zručnosti, navštívime výstavu umiestnenú v Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží.
2.) september – december 2022: naživo si zažijete školenie a budete tieňovať (shadowing) lektorov Nadácie Milana Šimečku na stredných školách (Orava a východné Slovensko)
3.) január – jún 2023: vo dvojici budete viesť svoje prvé školenia s našou pomocou a supervíziou (pravdepodobne východné Slovensko)
Viac o formáte putovnej výstavy:
Skupina 12-16 žiakov a žiačok absolvuje 2-dňový workshop vedený lektormi a lektorkami Nadácie Milana Šimečku. Nasledujúci mesiac sprevádzajú výstavou svojich spolužiakov a spolužiačky. Na konci sprevádzania prebehne follow-up seminár, na ktorom žiaci a žiačky zhodnotia svoje skúsenosti. Následne sa výstava presunie na ďalšiu školu. Ročne hosťuje výstavu 8 stredných škôl na Slovensku.
Pozrite si reportáž zo Spojenej školy v Sečovciach.
Novinky emailom
Ak chcete dostávať viac informácií o našich vzdelávacích a kultúrnych projektoch a činnosti Nadácie Milana Šimečku, vyplňte, prosím, nasledujúce údaje. Ďakujeme!
Nadácia Milana Šimečku
Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.
Čítať viac