Hľadáme kolegyňu či kolegu na vzdelávanie
Máš vzťah k vzdelávaniu o témach rozmanitosti, pamäte a inklúzie? Vieš samostatne viesť projekty? Chcela alebo chcel by si sa podieľať na tvorbe nového vzdelávacieho portálu? Baví ťa práca s učiteľkami a študentmi vo formálnom i neformálnom vzdelávaní? Nadácia Milana Šimečku hľadá projektovú manažérku/manažéra do programu Vedieť nestačí.
Miesto práce: Svoradova 747/5, 811 03 Bratislava
Termín nástupu: 15. marca 2021
Plat/ Odmena: v prípade TPP: 800 - 900 EUR brutto (podľa skúseností a kvalifikácie) - možná dohoda aj na práci na živnosť
Očakávaný rozsah práce: 40 hodín týždenne
Náplň práce
- manažment projektov Nechajte ma byť takou, aká som; Stories that Move, Rozmanité školy a Polarizácia;
- tvorba, obsahové napĺňanie a aktualizácia nového vzdelávacieho portálu Vedieť nestačí;
- podpora pri tvorbe a realizácii vzdelávacích webinárov, tréningov a seminárov pre učiteľky ZŠ a SŠ a študentov stredných škôl;
- aktívna účasť na smerovaní vzdelávacieho programu Vedieť nestačí (účasť na poradách, tvorba nových projektov a iniciatív);
- vytváranie príspevkov na sociálne siete Vedieť nestačí; spolupráca s PR manažérkou;
- písanie projektov a ich administrácia;
- iné úlohy spojené s fungovaním programu a organizácie.
Čo požadujeme
- skúsenosť s vedením projektov (preferujeme skúsenosti v oblasti interkultúrneho, antidiskriminačného alebo pamäťového vzdelávania);
- skúsenosť s projektovým manažmentom;
- aktívny záujem o tvorbu webového portálu a príspevkov na sociálnych sieťach;
- zodpovedný prístup k práci (spoľahlivosť, samostatnosť, pohotovosť, proaktívnosť);
- rešpekt k hodnotám Nadácie Milana Šimečku a záujem pracovať na verejnoprospešných projektoch;
- časová flexibilita - súčasťou práce sú aj občasné víkendové semináre a cestovanie v rámci Slovenska;
- predchádzajúca skúsenosť s prácou na podobnej pozícii aspoň 2 roky;
- znalosť vzdelávacích foriem a metód k témam rozmanitosti, inklúzie a/alebo pamäte.
Čo ponúkame
- prácu v kolektíve 8 ľudí v organizácii, ktorá pôsobí v rámci mimovládneho sektora už 30 rokov;
- inšpiratívne prostredie a prácu na etablovaných vzdelávacích projektoch v oblastiach interkultúrneho, antidiskriminačného a pamäťového vzdelávania;
- čiastočne flexibilný pracovný čas;
- možnosť home office;
- možnosť zúčastňovať sa vzdelávacích tréningov (podporujeme záujem o kontinuálne vzdelávanie v téme poskytované nami, našimi partnermi, ale aj externými subjektami);
- možnosť realizácie vlastných projektov
- možnosť aktívne sa podieľať na strategickom smerovaní vzdelávacieho programu Vedieť nestačí
- možnosť využívať nadačnú knižnicu…;) a veľa iného.
Zaujali sme ťa?
V prípade, že spĺňaš podmienky a rád/rada by si patril/a do vzdelávacieho tímu NMŠ, pošli svoj životopis a krátky opis, prečo chceš pracovať práve na vzdelávacích projektoch v NMŠ, do 25. februára 2021.
Na konci februára pozveme vybrané uchádzačky a uchádzačov na online pohovor.
Kontaktné osoby
- Andrej Návojský, lektor a metodik vzdelávacích projektov: andrej@nadaciams.sk
- Nina Galanská, riaditeľka Nadácie Milana Šimečku: nina@nadaciams.sk
O organizácii
Nadácia Milana Šimečku (NMŠ) nesie meno významného československého disidenta, filozofa a spisovateľa Milana Šimečku (1930 - 1990). Vznikla v roku 1991 a pomáhala s demokratizačnými procesmi a budovaním občianskej spoločnosti. Od revolúcie prešlo Slovensko dlhú cestu, s ktorou sa vyvíjalo aj naše smerovanie. Veríme, že Slovensko má byť otvorenou krajinou, ktorej záleží na ľudských právach a odmieta nenávisť. Vďaka rešpektovaniu rozmanitosti dokáže naplno využiť potenciál nás všetkých. Preto v súčasnosti reagujeme a zohľadňujeme potreby komunít, jednotlivcov a jednotlivkýň, ktorých vzdelávame a podporujeme. K zložitým problémom pristupujeme citlivo, s rešpektom a systematicky. Od roku 1991 sme vydali viac ako 100 publikácií a vyškolili niekoľko tisíc pedagógov, aktivistiek, vydavateľov, komunitných líderiek a ľudí zo znevýhodnených skupín. Od roku 2006 organizujeme najväčší multikultúrny festival na Slovensku [fjúžn].
Viac informácií nájdete na webe: https://www.nadaciamilanasimecku.sk/
O vzdelávacom programe Vedieť nestačí
Venujeme sa postojovému vzdelávaniu v témach identity, rozmanitosti a diskriminácie, ako aj témam minulosti (holokaust, komunistický režim). V súčasnosti vytvárame nový vzdelávací portál, v ktorom ponúkneme metodiky, webináre a ponuku aktivít vo formálnom aj neformálnom vzdelávaní.
Aktuálne vzdelávacie projekty
- Rozmanité školy
Ponúkame nástroje, ako reflektovať rozmanitosť v triede, v škole a našom okolí pracovať vedome s predsudkami žiakov.
- Nechajte ma byť takou, aká som (putovná výstava)
Prepájame príbeh Anny Frankovej a holokaustu so súčasnými príbehmi diskriminácie mladých ľudí cez interaktívnu výstavu a rovesnícke vzdelávanie.
- Stories that Move
Online vzdelávací nástroj, ktorý vašim žiakom ponúka priestor na zamyslenie sa nad otázkami rozmanitosti a diskriminácie a tiež na to, aby zvažovali svoje názory i rozhodnutia v rôznych situáciách.
- IWalks
Prechádzky po mestách Bratislava a Košice s aplikáciou, ktorá približuje príbehy preživších holokaustu a lokálnu históriu.
- Hľadanie konštruktívneho dialógu v polarizovanej spoločnosti
Cieľom projektu je hľadať spôsoby a metódy, ako nielen s mladými ľuďmi hovoriť o témach, ktoré nás názorovo rozdeľujú a cesty, ako diskusiu posunúť od nenávistných prejavov ku konštruktívnemu dialógu.
Novinky emailom
Ak chcete dostávať viac informácií o našich vzdelávacích a kultúrnych projektoch a činnosti Nadácie Milana Šimečku, vyplňte, prosím, nasledujúce údaje. Ďakujeme!
Nadácia Milana Šimečku
Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.
Čítať viac