Čo prežívajú utečenci a ako situáciu zvládnuť
Ak čítate tento text, pravdepodobne ste v poslednom období prišli do kontaktu s ľuďmi, ktorí utekajú z Ukrajiny. Možno ste im poskytli ubytovanie, sprevádzate ich na úradoch, alebo im poskytujete akýkoľvek typ pomoci. Je to veľmi dôležité, ale pravdepodobne aj pre vás náročné. V tejto súvislosti je však užitočné vedieť, ako sa ľudia utekajúci pred vojnou momentálne cítia, čo prežívajú a ako sa pravdepodobne budú správať v nasledujúcom období.
V spolupráci s Centrom pre výskum etnicity a kultúry sme pripravili súhrn užitočných informácií. BROŽÚRKU SI MÔŽETE STIAHNUŤ TU
Čo v nej nájdete?
- ako sa vysporiadať so šokom zo vzniknutej situácie a s kultúrnym šokom,
- ako sa vysporiadať s prežívanou traumou,
- aké majú ľudia utekajúci z Ukrajiny možnosti ostať na Slovensku,
- kde nájsť pomoc,
- ako si vybrať peniaze, ako získať SIM kartu, ako využívať verejnú dopravu,
- ako sa môžu deti začleniť do online vzdelávania.
Novinky emailom
Ak chcete dostávať viac informácií o našich vzdelávacích a kultúrnych projektoch a činnosti Nadácie Milana Šimečku, vyplňte, prosím, nasledujúce údaje. Ďakujeme!
Nadácia Milana Šimečku
Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.
Čítať viac