Rozmanité školy hľadajú učiteľov a učiteľky

Prihláste sa na vzdelávací projekt Nadácie Milana Šimečku ROZMANITÉ ŠKOLY, vďaka ktorému sa naučíte vnímať rozmanitý svet okolo seba a vedome pracovať s vlastnými stereotypmi.

Prihláste sa na 5. ročník projektu Študenti a študentky po stopách totality

Hľadáme šikovných študentov alebo študentky, ktorí chcú poznať históriu vo svojom regióne.

Rómsky holokaust nesmie ostať zabudnutý. Pripravili sme novú vzdelávaciu pomôcku

Druhého augusta si pripomíname Pamätný deň rómskeho holokaustu. Na našich školách sa o ňom len veľmi málo hovorí. Nadácia Milana Šimečku preto pripravila novú metodickú pomôcku pre stredoškolských učiteľov.

Ako reagujeme na projekty, ktoré podporujú tých najchudobnejších z rómskych osád?

Prieskum verejnej mienky ukázal, že Slováci sú viac naklonení projektom, ktoré podporujú najchudobnejších ľudí z marginalizovaných rómskych komunít, keď sa do nich aktívne zapájajú.

Zobraziť viac

Svetový deň utečencov tento rok pripomenula aj online výstava

Súťaž o najlepší plagát reflektujúci Svetový deň utečencov sa presunula do druhej fázy. Odborná porota už vybrala zo 77 zaslaných návrhov 18 prác, ktoré postupujú do druhého kola. Pozrite si ich v galérii.

O programoch NMŠ

Chcete o nás vedieť viac?

Zobraziť viac

Nadácia Milana Šimečku

Nácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom.

Čítať viac
  • 28+ Rokov
  • 105+ Dobrovolníkov
  • 30+ Publikácií
  • 859+ Programov

Milan Šimečka

Nadácia Milana Šimečku vznikla vo februári 1991 a aj preto patrí medzi najstaršie mimovládne organizácie na Slovensku. Nesie meno človeka, ktorý bol v bývalom Československu významným disidentom, mysliteľom, filozofom a spisovateľom. Krátko po jeho smrti sa jeho priatelia (Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac) rozhodli založiť inštitúciu, ktorej cieľom je podnecovať a podporovať aktivity smerujúce k rozvoju demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti.

Čítať viac
Novinky emailom